A tartalomkezelő rendszer, amit pár éve már próbálgattam. Most, hogy a Moodle-ban dolgozunk, újra elővettem. Telepítettem egy helyi szervert a gépemre, és letöltöttem a legújabb verzióját. Elkezdtem átszabni a kinézetét, és cikkeket hoztam létre. A menük, és az oldal felépítésének meváltoztatása van még hátra. Amennyiben jól sikerül, feltöltöm a zeneiskola szerverére, és adok néhány kollégámnak jogosultságot cikkek írásához. Míg a Moodle oktatási keretrendszer, ebben szép és okos webhelyeket lehet létrehozni.
2010. március 28., vasárnap
2010. március 22., hétfő
Klarinét
2010. március 18., csütörtök
Fejlődéstörténetem
A Moodle-val egyre szorosabb barátságot kötök. RPi segítségével, már új modult és blokkot is sikerült telepítenem a rendszerbe. Természetesen a kísérleteimet a hordozható (portable) változaton végzem. Most a kinézetét kezdem alakítgatni. A letöltött témákat módosítom. Egyik első kedvencem az alábbi kinézet.
Ezen "csak" néhány képet kellett módosítani. Egy aprócska probléma van vele, hogy a betűk kicsik. Majd a CSS-be is bele kell turkálni.
A külcsíny mellett a belbecs is foglalkoztat, ezért az eXe-vel is közelebbi berátságba kerültem. Már készítettem egy "felhasználói kézikönyvet", most pedig a klasszicizmus zenei korszakának bemutatásán dolgozom.
2010. március 8., hétfő
Moodle munka
Miután vagy ezer éve nem voltam itt, most legutóbbi web2 tevékenységemről néhány szóban.
A Tenegen kurzusban elkészítettem az Öveges ének-zene kurzust, természetesen a címben szereplő keretrendszerben. Kezdetben egy nagyobb lélegzetvételű "műnek" indult, de a szűkös határidők miatt leredukáltam. Maradt a három fejezet, de egy tömben. Szőke Péter könyvét A zene kialakulása és három világa-t dolgoztam fel egy kurzuskában. Próbáltam a lényeget belesűríteni. Majd a gyakorlatban kiderül, milyen lett.
Ma négy osztályban kivetítettem, mivel az iskolai oktatási portálra még nem lett felhelyezve. Próbáltam a diákokkal véginézni, átbeszélni. A dolog már ott elvérzett, hogy gyakorlatilag nem ismerik az iskolai oktatási portált. Most hogyan vegyem rá Őket, hogy látogassanak oda el és az ének-zene kurzust megcsinálják? Elég passzívak voltak, néhányan azt elképzelhetőnek tartják, hogy kiegészítő anyagként használjanak a moodle-ban készített kurzusokat. Kell néhány nap, amig felmérem, mi lehet az "ellenszenv" oka. Arra gondoltam, olyan komplex kurzusokat lehetne készíteni, mint a projekt hetek. Egy-egy téma, korszak feldolgozása a társművészetek, és történelem, tudománytörténelem, természettudományok korabeli eredményeninek bevonásával. És a diákok állíthatnák össze az anyagot, a szaktanárok irányítása mellett.
Azért én lelkesen a zeneiskolai honlapra is telepítettem egy oktatási portált. Még nem tudom mikor tudom töltögetni anyagokkal, ki kellene képezni néhány kollégát, hogy segítsenek. Szeretnék minnél több zenei tanulást segítő anyagot elhelyezni. Létre lehetne hozni a zeneiskolai oktatás tananyagbázisát, elvégezghető kurzusok formájában. Persze nem helyettesítheti a zeneórákat, de nagymértékben könnyíthetne a tanárok munkáján.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)