2009. december 18., péntek

Válhatok gitárhőssé?

A
számítógépes/konzolos játékot ma nagyon sok fiatal szereti. Nyilván a siker egyik oka a zenei irányzatokban rejlik, amelyek megszólalnak a játék során, másrészt ki ne álmodott volna arról, hogy híres rock sztár lesz. A játékban ez valóssággá válik.
A gitár régóta népszerű hangszer, és minden zenei korszakban, és stílusirányzatban jelen van. Most a virtuális világban is megjelent. Azonnal látszanak a különbségek. Míg az egyiken húr
ok vannak, ezen 5 szines gomb díszeleg a nyakon, és a testen egy hatodik, amivel a pengetést lehet szimulálni. Ez
tulajdonképpen egy joystik új ruhája. A játék során a gitár nyakára hasonlító ábrán
érkeznek a szines köröcskék, és e
zeket figyelve kell a színes gombokat nyomogatni, és amikor beérnek a "húrlábhoz", virtuálisan pengetni. A korongocskák a zene ritmusát követve érkeznek, a beállított nehézségi szinteknek megfelelően. A cél a hibátlan "pengetés". Természetesen a számítógép billentyűzetéről is "gitározhatunk", de ez nem nyújt akkora élményt.
Felmerül a kérdés: meg lehet a programmal tanulni gitározni? Nos a program készítőinek nyilvánvalóan nem ez volt a céljuk. Hiszen a játék képernyőjén látható gitárnyak nagyon elüt a valóditól. A gitárokon álalában 6 húr található, a basszusgitáron 4, a játékban 5. A valódi gitárokon a fogólapon találunk "bundokat", érintőket, melyet a monitoron is jeleznek, de itt nincs
céljuk, míg a valódi hangszeren a húrok hosszúságát, ezzel pedig a hangmagasságot szabályozzák. Pengetni is 6 húron kell, gyakran az újjainkat használva (egyszerre több húrt is alkalmanként) . A gitározás során nagyon gyakran akkordokat (több hang egyszerre megszólalása) kell lefogni a fogólapon, erre sincs példa a programban. A hangszer behangolása, és a kottaismeret már csak hab a tortán.
Miért is jó ez a játék? Fejleszti a reflexeket, a kezek függetlenített használatát. Jó zenék szólnak közben, és addig sem a tv előtt ülnek a gyerekek.
És persze nem agresszív játék.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése