... lehetőségeket próbáltam ki. Milyen módon tudnám alkalmazni munkám során? Nézzük csak szépen sorjában.
Gondolat-térkép
Egy téma, fogalom csoportos felfedezése, és megrajzolása. Erősíti a csoportmunkát, elmélyíti az ismereteket. Az én térképem, amit próbakép rajzoltam.
Időszalag
Egy csoport, vagy osztály a tanultakat feldolgozva, egy időszalagra helyezheti a zenetörténeti korszakokat, eseményeket, személyeket. Így dokumentálva a tanagyagban történő előrehaladást. Elhelyezhetnek megjegyzéseket, csatolhatnak hírforrásokat. Itt az én próbám.
Közösségi oldal
A tantárgy köré szervezhetőek a diákok. Lehetőség nyílik a kapcsolattartásra. Közösségteremtő, formáló hatás. Én egy remélhetően működőképes oldalt hoztam létre. Nem a középiskolai oktatás lett a cél, hanem egy szakmai közösség összefogása. Itt nézheted meg.
Már használom:
A fenti alkalmazásokon kívül, évek óta használom a Google eszközeit. Nem a tanításban, inkább a háttérmunkában. A zeneiskola weboldalában megtekinthető a naptár, a térkép, a fotó-, videótár. A Regionális Trombitaversenyre az idei tanévben már a weboldalba ágyazott jelentkezési lapon (GOOGLE FORM) lehetett jelentkezni. (Ez nem látható, mert el kellett távolítanom a jelentkezési határidő lejártával, mert a későn "észlelők" panaszkodtak, hogy nem működik. Pedig éppen, hogy jól működött :-D)
És egy érdekességet is szeretnék megmutatni:
Sok éve használom a Logmein távoliasztal/távvezérlő webes eszközt. Az ingyenes változatban lehetőségünk van elérni, távirányítani egy számítógépet bárhol a világon. A működéséhez az elérendő gépre kell egy kiszolgáló programocskát telepíteni. Amikor ez kész, a webböngészőn keresztül úgy használhatjuk, mintha előtte ülnénk. Ennek a programnak van egy virtuális hálózati kiegészítője is, és igy adatokat is mozgathatunk a gépek között.